Home > Aktualności > Co się nam udało na wyjeździe? Węgry 2013
Co się nam udało na wyjeździe? Węgry 2013

„Na europejskim szlaku” – wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży
na Węgrzech w miejscowości Sellye w 2013 roku

Podczas wyjazdu udało nam się:

- Zdobyć umiejętności: rozstawiania namiotów, przygotowywania posiłków podczas pracy w czasie wachty, dbania o obóz podczas warty, współpracy, korzystania z mocnych stron podczas działań w zespołach zadaniowych – pływania i nurkowania w sprzęcie ABC, pływania kajakami, jazdy konnej, posługiwania się podstawowymi zwrotami węgierskimi, przygotowania balsamów i maseczek z naturalnych składników, komunikacji podczas rundek socjoterapeutycznych.

- Uczestniczyliśmy: w warsztatach artystycznych – garncarskich i tworzenia biżuterii. W Dniu Obozowicza – pracowaliśmy w grupach zadaniowych (sportowych i w zakresie Team Building), wyjeździe do Aqua Parku, rejs statkiem po rzece granicznej – Drawie.

- Próbowaliśmy wielu węgierskich potraw.

- Zwiedzaliśmy prywatne muzeum ludowe.

- Uczyliśmy się tańców chorwackich z lokalnym zespołem folklorystycznym.

- Zwiedziliśmy i zapoznaliśmy się z historią miejscowości węgierskich:
Sellye (Muzeum historii regionu Ormansag).
Pecs (Centrum Kultury – interakcji i fizyki, Rynek miasta, meczet),
Budapeszt (Plac Bohaterów, Zamek Wajdy, przejazd najstarszym metrem na kontynencie europejskim, pływanie statkiem po Dunaju, podziwianie panoramy miasta, nocny wjazd na górę Gelerta i podziwianie panoramy Budapesztu z Cytadeli).
Karasz (festiwal grzybów „Gomba”, tradycyjne zabawy i gry węgierskie, pokaz psów poszukających grzybów – trufli).
Balaton – Płw. Tihanny (pływanie promem po Balatonie, przejazd kolejką po płw. Tihanny, podziwianie panoramy Balatonu, pływanie w Jeziorze Balaton),
Chorwacja (zwiedzanie miejscowości Janović oraz Parku Narodowego Papuk, podziwianie wodospadów)

>> DO GALERII

>> PREZENTACJA

POZDROWIENIA Z SELLYE

W słonecznym Sellye,
słoneczniki się sieje.
Codziennie konno jeździmy i
świetnie się przy tym bawimy.
Baseny też mamy i
codziennie w nich pływamy.
Zwiedziliśmy Budapeszt, Pecs i Sellye,
dzięki Pani Magdzie, która dużo się śmieje.
Chorwacji granicę przekraczaliśmy,
chociaż małe komplikacje mieliśmy.
Koloniści po rzece Drawie pływali i
wyspę kormoranów zwiedzali.
W Balatonie pływaliśmy,
ale na szczęście się nie utopiliśmy.
Wychowawcy nas kochają,
chociaż problemy z nami mają.
Do Sandora przyjeżdżajcie i
swój uśmiech mu dajcie.
Pozdrawiamy Was z Sellye,
bo się tutaj dużo dzieje.

Autorzy pozdrowień Marta, Dagmara, Wiola, Cezary

„Na europejskim szlaku”

wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży na Węgrzech w miejscowości Sellye współfinansuje Wojewoda Mazowiecki  i Prezydent  Miasta Stołecznego Warszawy.