Home > Aktualności > Pokolenie Własnych Ścieżek 1944-2014 – cykl spotkań
Pokolenie Własnych Ścieżek 1944-2014 – cykl spotkań

W sierpniu i wrześniu w Klubie Młodzieżowym „Alternatywa” Fundacji „Naszym Dzieciom” odbędzie się cykl spotkań Pokolenie Własnych Ścieżek. Projekt stanowi kontynuację działań zapoczątkowanych książką „Własnymi Ścieżkami”.

Zaproszone osoby to m.in. uczestnicy Powstania Warszawskiego, członkowie organizacji konspiracyjnych, warszawiacy pamiętający stolicę Polski z czasów II RP, a także muzycy i działacze społeczni dla których główną inspirację stanowią treści patriotyczne i niepodległościowe.

Projekt stanowi zatem unikalną możliwość połączenia spotkania z „żywą historią” z młodzieżowym zainteresowaniem historyczną tematyką, szczególnie patriotycznym zwrotem w ramach hip-hopu i ruchu kibicowskiego.

Spotkania posiadać będą przede wszystkim popularyzatorski i dyskusyjny charakter, ostatnie spotkanie poświęcone zostanie na debatę z udziałem m.in. środowiska akademickiego.

Już 14 sierpnia o 17:15 spotkanie z Grzegorzem „Sobiepanem Ursynowskim” Federowiczem, liderem i założycielem grupy Zjednoczony Ursynów (zjednoczonyursynow.pl), pionierem rapu patriotycznego, który opowie zarówno o swojej twórczości jak i współtworzonym gatunku muzycznym.

Szczegółowe informacje i terminy dotyczące kolejnych spotkań niebawem.

Fundacja „Naszym Dzieciom” i Primedio (primedio.pl, fb/primedioPOLAND) zapraszają!

Patroni:
Surge Polonia (surgepolonia.pl, fb/surgepolonia)
Portal Historia.org.pl
Rada Konsultacyjna Fundacji „Naszym Dzieciom”
Korporacja akademicka „Sarmatia”
Wydawnictwo „Złote Myśli”
Zjednoczony Ursynów
Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Ludzie Tego Miasta (ludzietegomiasta.pl)