Home > Aktualności > Spotkanie z liderem Zjednoczonego Ursynowa (cykl Pokolenie Własnych Ścieżek)
Spotkanie z liderem Zjednoczonego Ursynowa (cykl Pokolenie Własnych Ścieżek)

Już w ten czwartek (14 sierpnia) w Klubie Młodzieżowym „Alternatywa” (ul. Borowego 8) o godzinie 17:15 odbędzie się spotkanie z założycielem i liderem składu Zjednoczony Ursynów Grzegorzem „Sobiepanem Ursynowskim” Federowiczem.

Zjednoczony Ursynów (zjednoczonyursynow.pl) to pionierzy tzw. rapu patriotycznego, których utwory (z płyt takich jak m.in. „Królestwo Polskie epizod 1″, „Triumf” czy też „Poezja wyklęta”) wykraczają popularnością poza ściśle hip-hopowe środowisko.

Wydarzenie inauguruje cykl Pokolenie Własnych Ścieżek 1944-2014, w ramach którego możliwość spotkania z „żywą historią” (uczestnikami Powstania Warszawskiego, członkami organizacji konspiracyjnych, mieszkańcami przedwojennej Warszawy) połączona zostanie z młodzieżowym zainteresowaniem historyczną tematyką (szczególnie hip-hopowym i kibicowskim).

Fundacja „Naszym Dzieciom” i Primedio (primedio.pl, fb/primedioPOLAND) zapraszają!